Hakkımda
Resimlerim
 
Hüseyin ZABUN Kimdir ?

Güvercin seven dostlarım merhabalar…

 

Ben Hüseyin ZABUN, Kula doğumluyum ilk, orta ve lise öğrenimimi Kula da tamamladım. 13/14 yaşından itibaren sadece Kula dışında görev yaptığım yerler hariç sürekli Güvercin beslemekteyim. Ayrıca güvercinin dışında spora olan düşkünlüğümde ön plandaydı. Uzun yıllar Kulaspor da futbol oynadım ve teknik direktör olarak hizmette bulundum.6  yıl Karadeniz de 20 yıl da Kula İmam Hatip Lisesi ve Kula Lisesinde coğrafya öğretmeni olarak görev yaptıktan sonra 2005 Temmuz ayında emekliye ayrıldım. Aslında daha erken olduğunu savunan dostlarım fazla olduğu halde hem yeni gelen genç arkadaşlara yer açmak hem de Güvercinlerime daha fazla zaman ayıra bilmek benim emekli olmam için yeterli sebeplerdi. Güvercini Sevmek  Tutkudan da öte bir duygu olsa gerek, uçtuğu zaman oynayan bir Güvercin,  istediğimiz gibi çok güzel bir yavru bizim için mutlulukların en güzelidir belki.

Kulalı olmaktan her zaman gurur duydum. Aslında Kulamız tarihi doku olarak birçok yerden çok daha güzel özelliklere sahip bir kasabamızdır. Çocukluğumdan bu yana şöyle bir baktığımda benim büyüdüğüm mahallem de ki Vurun Kahpeye filminin çevrildiği Eski Hapishane(Adliye Binası), benim İlk öğrenimimi tamamladığım Zafer İlk Okulu, kiliseler ve tarihi evler kıymeti bilinmeden yok edildi veya bazıları kaderine terkedildi. Öyle olmasına karşın gene de elimizde kalan bu güzel dokuyu koruyabilmek ve sahip çıkmak başta yerel yönetimler olmak üzere her Kulalının asli görevi olmalıdır. Kula da gezilebilecek o kadar yer var ki; tarihi Kula evleri, Peribacaları(Kuladokya), Volkanik oluşumlar, Şifalı kaplıcalar ve maden suyu vardır.Bunun yanında hala varlığın sürdüren el sanatları ayrıca yıllardır Kulalıların yemek kültürlerini aynı titizlikle sürdürmeleri Kulayı görmek için yeterli sebeplerdir diye düşünüyorum. Kulayı gezmek isteyenler denizin dışında her türlü turizm aktivitesini gerçekleştirebilirler. Sitemde Kulamızın da tarihi,kültürel,doğal güzelliklerini tanıtabilmek için benim de birazcık katkım olursa ne mutlu bana...

Son yıllarda İnternet kullanımı her alanda olduğu gibi Güvercin sever dostlarımızın ufkunu zenginleştirdi. Güvercin severler yurt içinden ve yurt dışından irtibat kurabilmekte böylece internet yeni dostlukların kurulmasına vesile olmaktadır. Ben de internet ortamıyla yeni tanışmama karşın  Güvercinlerimiz için çok güzel şeyler yapmak isteyen paranın hiç değeri olmadığını düşünen çok Güzel insanlarla tanıştım. Dostlarımın da teşvikiyle kendime ait bir site açarak kendi yetiştirdiğim Güvercinleri tanıtmak ve bu ırkların korunmasını sağlamak, yeni dostluklar edinmek ayrıca bu güzellikleri sizlerle paylaşmak  düşüncesindeyim.

Güvercin  yetiştirmek zor ve zahmetli bir iş, sabır ve büyük emekler gerektiriyor. Ayrıca iyi ırk güvercinleri temin etmek ve onların bakımını sağlıklı bir şekilde yapmak maddi yönden de epeyce masraf gerektiriyor. Sitemde ki resimlere baktığınızda farklı birçok Kelebek çeşidi, Hünkariler ve Postalardan oluşan Güvercinlerimi göreceksiniz. Ben fazlaca Güvercin bakmayı seviyorum, keşke daha farklı ırklardan birer çift Güvercinim olsa diye içimden geçiririm hala. Amacım elimdeki Güvercinleri sergilemek, bu ırkların tanıtımını yapmak, Güvercin severlerle ortak zevklerimizi paylaşmak ve yeni Dostluklar edinmek. Saf Irk güvercinlerimizi sahip çıkabilirsek daha bilinçli Güvercin yetiştiricilerinin ortaya çıkmasına katkımız olursa bizim için en büyük mutluluk bu olur diye düşünüyorum.

Güzel  ırk Güvercinlere sahip olmak çok büyük paraların konuşulduğu günümüzde  oldukça zor, bazen paranın geçmediği dostlukların ön plana çıktığı da oluyor, yeter ki insanların gerçek dostları olsun. Benim şu an elimdeki Güvercinlere sahip olmam 25 senenin emeği dersem doğru olur sanırım. Ayrıca güvercinler için harcadığım para bazılarına göre bir serveti bulur desem abartmış olmam. Tabiki güvercin severler arasında çok değerli dostlarımı da unutmamak gerek. Hepsine ayrıca teşekkürler.

 Yeni web sayfamın yapılmasını isteyen, tasarım ve kodlamasını üstlenen öğrencilerim İskender SAÇLI ve İlker SAÇLI 'ya sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

  Hüseyin ZABUN    

 

KULA HAKKINDA
Kula Evleri Kula Hakkında Kula Volkanları Kuladokya Kula El Sanatları Kula Yemekleri
RESİM GALERİSİ
Kişisel Resimlerim Güvercinler Kula Evleri Kula Volkanları Kuladokya
Web Sayfamızda yer alan güvercin resimleri tamamen kendime ait olup izinsiz kullanılmaması rica olunur.
İLETİŞİM

Hüseyin Zabun Kula/Manisa

Telefon: 05323022161

E-Mail: zabunhoca@mynet.com

 
Copyr 2009 Zabunhoca.com - Tüm Hakları Saklıdır Web Tasarım&Kodlama İskender