GÜVERCİNİ SEVMEK..
Giden Bir Kuşağın Ardından...
KULA'nın Rengi
Sitemiz güncellenmiştir.
YAZ AYLARINDA GÜVERCİNLERİMİZ
Kula'da Üç Gün
BASINDA ZABUNHOCA
AMBARTEPE YE SEVGİ VE SELAMLAR
KUŞBAZ OLMAK....
KULA YA ÖZGÜ BÖREKLER....
MANİSA SULTAN GÜVERCİNLERİ HÜNKARİLER......
KAR’ DA GÜVERCİN YAKALAMAK
KULADA 3 GÜN
KELEBEKLERDE KOSTÜM
İLK GÜVERCİNLERİM...
KORUYAMADIĞIMIZ,YİTİK GİDEN DİVLİT...
YENİ SEZONDA GÜZEL YAVRULAR ALMAK.....
ÇANAKKALE ZAFERİ...
KULA DA YEMEK KÜLTÜRÜ....
İNSANIN İŞİNİ SEVMESİ VE MUTLU OLMASI....
CUMHURİYET BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN...
SONBAHARDA GÜVERCİNLERİMİZ
ÜLKEMİZDE HÜNKARİLERİN YERİ
KULA YA ÖZGÜ PİDELER
GÜVERCİN YETİŞTİRİCİLERİNİN KORKULU RÜYALARI
GÜZEL IRK GÜVERCİNLERE SAHİP OLABİLMEK ÇOK MU KOLAY
Öğretmen Olmanın Bize Kazandırdığı Güzellikler
TURGUTLU GÜVERCİN GÜZELLİK YARIŞMASI
GÜVERCİNLERİMİZDE EKSİKLER HİÇ BİTMEZ.
Karadeniz Gezim

 
GÜZEL IRK GÜVERCİNLERE SAHİP OLABİLMEK ÇOK MU KOLAY
Güvercin Sevgisi Çocukluğımda başladı sadece Kula dışında görev yaptığım zaman süresince Güvercin beslemeye ara vermek zorunda kalmıştım.
I986 Yılında Kulada tekrar Güvercin beslemeye başladığımda çok kaliteli Güvercinler olmadığını gördüm,genede uçurmak amacıyla 20-25 tane Güvercin aldım,dersten arda kalan zamanlarda Güvercinlerimle uğraşmama karşın Yaşam biçimimde herşeyin Güzelini değer verdiğim için Güvercinlerdede öyle olmalıydı.
Hemen her hafta sonu Kula dışına gidip Güvercin kümeslerini gezip beğendiklerimi almaya çalışıyordum,bu yıllarca devam etti Güvercinlere çok büyük maddi fedakarlıklarda bulundum dersem abartış olmam.İzmir,Salihli,Akhisar,Turgutlu,Alaşehir ve daha sayamayacağım yerlerden hemen her kuşumu tek tek aldım dersem bu günkü Güvercinlerimi nasıl sahip olduğumun biraz ipucunu vermiş olurum herhalde.
Güverincilerin hemen bir çoğu Sattıkları Güvercinin arkasında olmayıp,sürekli yüksek paralara satmak amacında olunca bir çok aldığım Güvercinde hayal kırıklığıda yaşadım.Kısır,İşlenmiş,Gösterilenlerin yavruları deyip de alakası olmayan Güvercinlerde aldığımız çok oldu tabi.Şu an arayış gene bitmiş değil,gerektiğinde çok fazla maddi fedakarlıklarda buluduğumuz oluyor.
Tabiki şu an istediğimiz Güvercinleri sahip olmak çok daha kolay oluyor,hemen her tarafta her Güvercini bulabileceğimiz Dostlarımız var.
Güzel Güvercine sahip olmak çoğu kez çok yüksek Paralar vererekte gerçekleşmeyebiliyor,Dostların varsa vede şansın yaver giderse çok Güzel yavrular alabileceğin Güvercinlere sahip olabiliyorsun.
Bence Güzel Güvercine sahip olmanın en önemli koşulları EMEK VE SABIR.Ben yıllardır bu işin içindeyim çok büyük Emek sarfettiğim gibi Sabırlı olmasınıda biliyorum.Güvercincilerin çoğu hemen aldıkları bir çift Güvercinden en Güzel yavruyu almayı düşünürlerolmazsa hemen satarlar,Arkadaşlar bu Güvercinlerin geldilerini biliyorsanız vede sabırlı olursanız ileride eksik yönlerini tamamlamak için uğraştığınızda Emeklerinizin karşılığını alacaksanız.
Ben Güzel Güvercin beslemeyi düşünen Dostlarıma şu tavsiyede bulunacağım.Hangi Irk olusa ılsun Özellikleriyle Güzel olan bir ç,ft Güvecin alarak başlayın,az ile uğraşmak daha kolay ileride çıkan yavrularla istediğinize ulaşmanız çok daha kolay olur.Mümkün olduğu kadar Güvenilir Kümeslerden Damızlık almaya çalışınki ileride yavrularda Hüsrana uğramayın.Haa...Bu işin Garantisi varmı derseniz kesinlikle hayır derim.Emek harcıyor Sabırlı oluyorsanız ileride alacağınız yavrular sizi Mutlu edecektir muhakkak.

Yıllardır uğraşmamıza karşın bu Güvercincilikte En Mükemmele ulaşabilmek çok zor gibime geliyor,çok önemli Rant kavgası oldu artık ve böyle oluncada İnsanlar Emeğe Saygı göstermek yerine Çamur atmayı yeğliyorlar,ama siz Güzel Güvercin besliyorsanız dedikoduları kulağınıza tıkayarak kendi çıkardığınız Yavrulardan Zevk almasını biliniz.
Sevgili Dostlarım ÇOK KOLAY OLMUYOR Güzel Irk Güvercinlere sahip olmak.Bizler yetiştirici olarak Yetiştirdiğimiz Güvercinlerin kıymetini bilelim,her yetiştiricinin Emeğine Saygı gösterelim.Yetiştiricilerin Bütçesi ,Zevki farklı olabilir,Çocukta olsa onun Güvercinlerinin Güzel olduğunu söylersek Şevki kırılmamış olur vede daha Severek bakar Güvercinlerine.
Yıllarını Güvecin yetiştiriciliğine vermiş Güvercin Yetiştiricisi Dostlarımın Emeklerinin boşa gitmemesi ve Takdir görmeleri gerektiğini düşünüyorum.Irklarımıza Sahip çıktıkları içinde Emeği geçen herkesi Kutluyorum.
Güvercin Yetiştirmek ÇOCUK oYUNCAĞI değil.EMEK ister,SABIR iSTER ve MADDİ MANEVİ fedakarlık ister,çoğu kez onlara bakacak kimse olmadığı için Tatile bile gitmediğiniz olmuştur.Kendiniz öksürdüğünüzde doktara gitmesiniz ama Güvercinlerinizin İlacını ve Aşısını ihmal etmezsiniz.
Güvercinlerimizi çok Sevelim ve gereken ilgiyi gösterelim..

Kuladan Sevgi ve Selamlar..
Dostca Kalın..
KULA HAKKINDA
Kula Evleri Kula Hakkında Kula Volkanları Kuladokya Kula El Sanatları Kula Yemekleri
RESİM GALERİSİ
Kişisel Resimlerim Güvercinler Kula Evleri Kula Volkanları Kuladokya
Web Sayfamızda yer alan güvercin resimleri tamamen kendime ait olup izinsiz kullanılmaması rica olunur.
İLETİŞİM

Hüseyin Zabun Kula/Manisa

Telefon: 05323022161

E-Mail: zabunhoca@mynet.com

 
Copyr 2009 Zabunhoca.com - Tüm Hakları Saklıdır Web Tasarım&Kodlama İskender