GÜVERCİNİ SEVMEK..
Giden Bir Kuşağın Ardından...
KULA'nın Rengi
Sitemiz güncellenmiştir.
YAZ AYLARINDA GÜVERCİNLERİMİZ
Kula'da Üç Gün
BASINDA ZABUNHOCA
AMBARTEPE YE SEVGİ VE SELAMLAR
KUŞBAZ OLMAK....
KULA YA ÖZGÜ BÖREKLER....
MANİSA SULTAN GÜVERCİNLERİ HÜNKARİLER......
KAR’ DA GÜVERCİN YAKALAMAK
KULADA 3 GÜN
KELEBEKLERDE KOSTÜM
İLK GÜVERCİNLERİM...
KORUYAMADIĞIMIZ,YİTİK GİDEN DİVLİT...
YENİ SEZONDA GÜZEL YAVRULAR ALMAK.....
ÇANAKKALE ZAFERİ...
KULA DA YEMEK KÜLTÜRÜ....
İNSANIN İŞİNİ SEVMESİ VE MUTLU OLMASI....
CUMHURİYET BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN...
SONBAHARDA GÜVERCİNLERİMİZ
ÜLKEMİZDE HÜNKARİLERİN YERİ
KULA YA ÖZGÜ PİDELER
GÜVERCİN YETİŞTİRİCİLERİNİN KORKULU RÜYALARI
GÜZEL IRK GÜVERCİNLERE SAHİP OLABİLMEK ÇOK MU KOLAY
Öğretmen Olmanın Bize Kazandırdığı Güzellikler
TURGUTLU GÜVERCİN GÜZELLİK YARIŞMASI
GÜVERCİNLERİMİZDE EKSİKLER HİÇ BİTMEZ.
Karadeniz Gezim

 
SONBAHARDA GÜVERCİNLERİMİZ
Yaz aylarındaki aşırı Sıcaklar ve de Sonbahar Mevsimi Güvercinlerim için en çok korktuğum zamanlardır.Çok Dikkatli olmama yeterli önlemleri almaya çalışmama rağmen genede Güvercin kayıplarının en çok olduğu zamanlardır.Tabiki benim Güvercin sayımın fazla olmasıda en büyük etken belki.Her ne kadar Titiz olmaya çalışsakta Güvercin Salmalarında yeterinden fazla Güvercin beslemek,Hijenik ortamı ve Havalandırmayı yeteri kadar sağlayamamak Güvercinlerimizin kayıplarındaki en önemli sebepler oluyor diye düşünüyorum.
Bu Hassas dönemde Güvercinlerimiz için daha Dikkatli olunması gerektiğini düşünüyorum.Salmalarımızı çok sık Temizlemek ve Dezenfekte ilaçları kullanmak ,Ayrıca çok aşırı sayıda Güvercin bulundurmamak Sağlıklı olmanın en önemli koşulları diyorum..Koruyucu olarak Aşı larını yapabiliyorsak ve de Dışarıdan çok sık Güvercin karıştırmıyorsak Güvercinlerimizde Sağlık sorunlarını çok ça yaşamayız belki.
Gene de Tüy Değiştirme dönemi Güvercinlerimiz için en Hassas dönemlerden birisi,Tüyden çıkamayan yavruları ve hatta kartları kaybetmeniz mümkün olabiliyor.Bu dönemde Güvercinlerimizde Çeşitli Yemler ve de Vitaminlerle beslememiz onların Dirençli kalmalarını ve de Sağlık Sorunları yaşamamalarını sağlayacaktır.
Ayrıca Tüy Döküm Mevsimi ile birlikte Güvercinlerinizi Erkek ve Dişileri ayırmanızda fayda var diye düşünüyorum.Ben 2 sene uyguladım ve daha fazla verim aldım.Güvercin sayısı az olanlar bu işi çok daha kolay yapacaklardır.Benim gibi hem Güvercin sayısı hemde çeşidi fazla olanların yapacağı çok kolay şeyler değil tabi.
Şu an Güvercinlerimiz için her türlü Aşı ve de İlacı büyük şehirlerde bulmak mümkün hatta benim Sitemin Linkler bölümündede İlaç temin edebileceğiniz yerler belirtilmiş.Aşıları önümüzdeki günlerde yaparsak uzun süre sağlık problemleriyle karşılaşmayız sanırım.
Güvercinlerimize çok fazla Paralar vermemize karşın Salmalarımız ve de Sağlıkları için yeteri kadar Titiz davranmadığımızı görüyorum,ama her geçen günde çok daha İyiye gittiğini hissediyorum.
Güverinlerimiz şu an Tüyden çıkıp yeni elbiselerini giydiğinde O kadar Güzelleşiyorki anlatamam.Bugün Bir kaç Yavruyu elime aldığımda O kadar Güzel olmuşlarki anlatamam.İşte Benim için En MUTLU olduğum saatler ,kendi yetiştirdiğim Güzel Yavruların Keyfini Çıkarmak,İnanın bu Para ve Pulla ölçülecek bir duygu değil.Yıllar önce Kırmızı Tüy olan bir Güvercinii alabilmek için ne kadar uğraşırken ,Şimdi Kırmızı Bozalının En Güzelini Yavru olarak büyütüyorsun.
Tabiki bu süreç en az 20 sene .Dile kolay.Hadi yaaa...Alt tarafı bir Güvercin Değilmi diyenlere ithaf olunur.EMEK,SABIR ve Maddi fedakarlıklarla bu günlere geldim ve halada Fedakarlık yapıyorum,yoksa çok kolay olmuyor Dostlarım...
Hepinizin Kümeslerinde Benimkilerden çok Güzel Güvercinleriniz olsun,Tabiki Sağlıklı olsun,Herkesin Gönlüne göre versin.
Kuladan SEVGİ ve SELAMLAR..
Dostca Kalın...
KULA HAKKINDA
Kula Evleri Kula Hakkında Kula Volkanları Kuladokya Kula El Sanatları Kula Yemekleri
RESİM GALERİSİ
Kişisel Resimlerim Güvercinler Kula Evleri Kula Volkanları Kuladokya
Web Sayfamızda yer alan güvercin resimleri tamamen kendime ait olup izinsiz kullanılmaması rica olunur.
İLETİŞİM

Hüseyin Zabun Kula/Manisa

Telefon: 05323022161

E-Mail: zabunhoca@mynet.com

 
Copyr 2009 Zabunhoca.com - Tüm Hakları Saklıdır Web Tasarım&Kodlama İskender