GÜVERCİNİ SEVMEK..
Giden Bir Kuşağın Ardından...
KULA'nın Rengi
Sitemiz güncellenmiştir.
YAZ AYLARINDA GÜVERCİNLERİMİZ
Kula'da Üç Gün
BASINDA ZABUNHOCA
AMBARTEPE YE SEVGİ VE SELAMLAR
KUŞBAZ OLMAK....
KULA YA ÖZGÜ BÖREKLER....
MANİSA SULTAN GÜVERCİNLERİ HÜNKARİLER......
KAR’ DA GÜVERCİN YAKALAMAK
KULADA 3 GÜN
KELEBEKLERDE KOSTÜM
İLK GÜVERCİNLERİM...
KORUYAMADIĞIMIZ,YİTİK GİDEN DİVLİT...
YENİ SEZONDA GÜZEL YAVRULAR ALMAK.....
ÇANAKKALE ZAFERİ...
KULA DA YEMEK KÜLTÜRÜ....
İNSANIN İŞİNİ SEVMESİ VE MUTLU OLMASI....
CUMHURİYET BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN...
SONBAHARDA GÜVERCİNLERİMİZ
ÜLKEMİZDE HÜNKARİLERİN YERİ
KULA YA ÖZGÜ PİDELER
GÜVERCİN YETİŞTİRİCİLERİNİN KORKULU RÜYALARI
GÜZEL IRK GÜVERCİNLERE SAHİP OLABİLMEK ÇOK MU KOLAY
Öğretmen Olmanın Bize Kazandırdığı Güzellikler
TURGUTLU GÜVERCİN GÜZELLİK YARIŞMASI
GÜVERCİNLERİMİZDE EKSİKLER HİÇ BİTMEZ.
Karadeniz Gezim

 
İNSANIN İŞİNİ SEVMESİ VE MUTLU OLMASI....
Toplumun bir çok kesiminde İnsanlar hep işlerinden şikayetçilerdir.Öğretmenler Odasındada en çok Serzenişler olurdu,Efendim Maaşımız çok az ,Bu maaşa bu kadar çalışılır,Diğer taraftan Maliyedeki bir memur veye bir Polis işlerinden vede daha çok aldıkları ücretlerden şikayet eder hep,Tabiki haklı yönleri vardır ama Sebep ne olursa olsun yaptığın işi ihmal etmeni gerektirmez diyorum.
Bizim en önemli Sorunlarımızdan birisi yaptığımız işi Severek yapmamamız ,Aslında hangi İşkolunda çalışıyorsak,hangi işi Severek yapıyorsak Toplum içinde yaşadığımız olumsuzluklar çok daha azalacak diyorum.
Güvercine olan Sevgimiz olmasa En değerli Güvercini bize verseler kabukl edermiyiz hiç?Şöyle bir düşünelim Güvercinlerimiz için ne çok Fedakarlıklar yaptığımızı.Sebebi Tabiki SEVGİ diyorum.
 
Bizim Evin önünden her sabah 10.15 Sıralarında geçen Simitçiyi çok Seviyorum,aslında hiç de tanımam ya...Geçerken Simitlerini satmak için beste yapmış gibi bağırması,Simit arabasının temizliğ,elinde Eldiveni ile birlikte Saygılı davranışını imreniyorum,Sürekli Güleç yüzünden ne kadar Mutlu olduğunu görebiliyorum ve de İşini çok Sevdiğini anlayabiliyorum.
Devletin Değişik kurumlarında çalışan bazı İnsanları Özel Sektöre göndersen İnanın bir gün çalıştırmazlar,Bizler öyle olduğu halde İşimizi Adam gibi yapmak yerine değişik Mazeretler üretmekle meşgulüz.Gene Devlette Emekliliğini doldurmuş ama daha fazla Maaş alabilmek için Emekli olmayan Verimsiz İnsanlara karşı Devletinde bir yaptırımı olmalı diye düşünüyorum.Devletin sırtında Kambur olanların yerine Pırıl Pırıl Donanımlı Gençlere yer açmanın gerekli olduğunu düşünüyorum,böyle kişiler görevde oldukları sürece yarar değil zarar verceklerdir muhakkak.Tabiki Başarılı olanlardan Azami şekilde yararlanmak gerektiğine inananlardanım.
Toplumumuzda İnsanlar hangi İşi yaparlarsa yapsılar , yaptıkları işi Adam gibi Severek yaptıkları sürece Önemli bir çok Sorunun ortadan kalkacağını düşünüyorum.Saygı ,Sevgi,Hoşgörünün olduğu Toplumlarda çok Daha Güzellikler yaşanacaktır Muhakkak.
Bizde Öylemi ya .Devleti İdare edenlerden,Muhaliflere,Milli takım Teknik Direktörüne kadar bir baktığımızda Şiddet ve Kavga uslubunu hemen görebiliyoruz,Haberlere baktığımızda Sanki Haber değilde Teksas Filimleri gibi.Nedir bu Şiddet diye Düşünüyorum......
Daha Hoşgörülü Sevgi ,Saygı ve Barış ’ın olduğu bir Toplum Diyorum..
Kuladan Sevgi ve Selamlar..
Dostca Kalın..
KULA HAKKINDA
Kula Evleri Kula Hakkında Kula Volkanları Kuladokya Kula El Sanatları Kula Yemekleri
RESİM GALERİSİ
Kişisel Resimlerim Güvercinler Kula Evleri Kula Volkanları Kuladokya
Web Sayfamızda yer alan güvercin resimleri tamamen kendime ait olup izinsiz kullanılmaması rica olunur.
İLETİŞİM

Hüseyin Zabun Kula/Manisa

Telefon: 05323022161

E-Mail: zabunhoca@mynet.com

 
Copyr 2009 Zabunhoca.com - Tüm Hakları Saklıdır Web Tasarım&Kodlama İskender